مشاوره حقوقی کیفری

چطور مشاوره کیفری بگیریم؟
  • مشاوره حقوقی کیفری چه مزایایی دارد؟
  • مشاور حقوقی کیفری چه کسی است؟
  • هزینه مشاوره چقدر است؟
  • مشاوره کیفری چه ویژگی هایی دارد؟

پرونده‌های کیفری بسیار گسترده و متنوع هستند. برای مثال، سرقت، خیانت در امانت،‌ کلاهبرداری، پولشویی، جعل سند، قتل و … جزء پرونده‌های کیفری هستند. مشاوره حقوقی کیفری در روند پیگیری این پرونده‌ها بسیار مهم و ضروری است؛ چرا که موضوع این پرونده‌ها، جان و مال افراد است و نتیجه محکومیت در این پرونده‌ها، ممکن است به محرومیت از آزادی و حقوق اجتماعی منجر شود. در نتیجه بسیار مهم است که از اهمیت مشاوره با وکیل کیفری غافل نشویم و پیش از به جریان افتادن پرونده و در روند رسیدگی به آن از مشاوره حقوقی کیفری استفاده کنیم.

مشاوره حقوقی کیفری به چه معناست و چه مزایایی دارد؟

شاکی یک پرونده کیفری باید حتما پیش از طرح شکایت در دادسرا، از مشاوره حقوقی استفاده کند و موضوع پرونده، جزئیات آن و همه مسائل مربوطه را با یک وکیل حقوقی و کیفری متخصص درمیان بگذارد. مشاوره کیفری به شاکی این امکان را می‌دهد که از زوایای مختلف پرونده مطلع شود و به درستی برای احقاق حقوق خود اقدام کند. از سوی دیگر متهم یک پرونده کیفری نیز به مشاوره با وکیل کیفری نیاز دارد. وکیل کیفری می‌تواند در تغییر روند پرونده و کاهش مجازات‌ها و تبعات احتمالی قانونی به طور مثبتی تاثیرگذار باشد.

علاوه بر این، طرفین پرونده کیفری می‌توانند از مشاوره رایگان کیفری نیز استفاده کنند و سوالات کیفری آنلاین خود را از طریق سایت‌ صلح میزان با وکلا و مشاورین متخصص ما در میان بگذارند و از خدمات مشاوره رایگان وکیل کیفری بهره‌مند شوند. برای مثال شاکی یک پرونده در اولین قدم باید مطمئن شود که آیا موضوع مورد نظر وی، جرم است و امکان پیگیری از طریق دادگا‌‌ه‌های کیفری وجود دارد یا خیر؟

بیشتر بخوانید : چطور مشاوره حقوقی خانواده بگیریم؟

مشاور حقوقی کیفری چه کسی است؟

مشاور حقوقی کیفری کسی است که در رشته حقوق، حقوق جزا و حقوق خصوصی تحصیل کرده است و در این زمینه تخصص، دانش و تجربه دارد. وکیل و مشاور کیفری در واقع دانش‌آموخته حقوق است که پروانه وکالت دارد و می‌تواند علاوه بر ارائه مشاوره، پرونده کیفری شما را در دادگاه‌ها و دادسراها پیگری کند.

هزینه مشاوره حقوقی کیفری

هزینه مشاوره حقوقی کیفری چقدر است؟

هزینه مشاوره کیفری با توجه به نوع پرونده، میزان تخصص وکیل و سایر موارد، مختلف و متغیر است. برای اطلاع از مبلغ و هزینه مشاوره کیفری می‌توانید با موسسه صلح میزان تماس بگیرید و از تعرفه‌ها مطلع شوید. البته لازم به ذکر است که امکان دریافت مشاوره کیفری تلفنی رایگان 24 ساعته نیز وجود دارد. برای استفاده از مشاوره رایگان کیفری کافی است با متخصصین و مشاوران موسسه حقوقی صلح میزان تماس بگیرید تا از خدمات مشاوره کیفری رایگان این موسسه به صورت آنلاین و تلفنی بهره‌مند شوید.

مشاوره حقوقی کیفری خوب چه ویژگی‌ هایی دارد؟

در اولین قدم توجه به این نکته ضروری است که مشاوره کیفری باید با مشاوری صورت بگیرد که در رشته حقوق کیفری و جرم‌شناسی تحصیلات تکمیلی داشته و یا دارای تجربه فراوان و تخصص کافی در این زمینه باشد. به طور کلی صرف داشتن پروانه وکالت برای ارائه خدمات مشاوره کیفری کافی نیست و شخصی می‌تواند به شما کمک کند که به خوبی با قوانین آشنا باشد، رویه قضایی را بشناسد و چندین سال در پرونده‌های کیفری تجربه کسب کرده باشد. علاوه بر این پیش از مشاوره با وکیل کیفری و انتخاب وکیل برای پرونده کیفری حتما از میزان موفقیت پرونده‌های قبلی او و حسن شهرت وی مطمئن شوید؛ زیرا یک وکیل خوب کسی است که بتواند به خوبی از حقوق شما در دادگاه دفاع کند. بنابراین یک وکیل کیفری علاوه بر تخصص، تجربه و دانش باید برای پیگیری پرونده دارای جسارت و توانایی ذاتی باشد.

در مجموع، یک مشاوره حقوقی باکیفیت و کاربردی، به حل مشکلات قانونی شما کمک می‌کند، ابهامات و سوالات شما را پاسخ می‌دهد و مسیر احقاق حقوق را هموار می‌سازد.

تفاوت مشاوره حقوقی کیفری با مشاوره حقوقی

دعاوی کیفری به جرایم کیفری و دعاوی حقوقی به جرائم حقوقی مربوط است. مشاور حقوقی کیفری با بررسی موضوع دعوای شما نوع کیفری یا حقوقی بودن آن را مشخص می‌کند و شما پس از آن می‌توانید پرونده را به مرجع صالح تقدیم کنید. این مساله بسیار مهم است زیرا نحوه رسیدگی به دعاوی کیفری با حقوقی متفاوت است و می‌توان شکایت کیفری را روی هر برگه‌ای نوشت و به دادسرا ارجاع داد تا پس از آن به دادگاه تقدیم شود.

نحوه رسیدگی به دعاوی کیفری پس از مشاوره

رسیدگی به دعاوی کیفری در دادگستری و در چند مرحله که به شرح زیر است،  صورت می‌گیرد:

طرح شکایت در دعاوی کیفری

برای طرح شکایت در دعاوی کیفری باید شکواییه تنظیم شود. در شکواییه دعاوی کیفری، اطلاعات هویتی شاکی، موضوع ، تاریخ و مکان وقوع جرم، میزان زیان مدعی، اطلاعات هویتی متشکی و ادله و مشخصات شهود قید می‌شود.

این شکواییه توسط شاکی امضا می‌شود و به دادسرا یا دادگاه ارائه می‌گردد. مشاور حقوقی کیفری، رسیدگی به دعاوی کیفری را تسهیل و تسرع می‌کند و وکیل کیفری شکواییه مورد نظر را تنظیم می‌نماید.

بیشتر بخوانید : وکیل کلاهبرداری چه کمکی به شما می کند؟

مشاوره کیفری در موسسه حقوقی صلح میزان

این موسسه با استفاده از خبره‌ترین مشاوران حقوقی و کیفری آماده ارائه خدمات حقوقی و مشاوره حقوقی کیفری به شما عزیزان است. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره کیفری در خصوص جرائمی مانند جعل، تهدید،‌‌ سرقت، کلاهبرداری،‌ روابط نامشروع و جرائم پزشکی و غیره با متخصصین و وکلای مجرب ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان کیفری دریافت کنید.

دریافت مشاوره کیفری در همه پرونده‌های کیفری ضروری و مهم است. مشاوران و وکلای موسسه صلح میزان در همه امور زیر مشاوره حقوقی و مشاوره کیفری رایگان ارائه می‌کنند.

برای دریافت مشاوره حقوقی کیفری و استفاده از مشاوره کیفری تلفنی رایگان 24 ساعته می‌توانید با موسسه صلح میزان تماس بگیرید.

 

جهت دریافت مشاوره حقوقی کیفری با وکلای پایه یک دادگستری هم اکنون با شماره زیر تماس بگیرید.
صلح میزان
5/5 - (7 امتیاز)

سوالات متداول

هزینه مشاوره حقوقی کیفری چقدر است؟

برای اطلاع از مبلغ و هزینه مشاوره کیفری می‌توانید با موسسه صلح میزان تماس بگیرید و از تعرفه‌ها مطلع شوید. البته لازم به ذکر است که امکان دریافت مشاوره کیفری تلفنی رایگان 24 ساعته نیز وجود دارد

مشاوره حقوقی کیفری در چه مباحثی صورت میگیرد؟

همه دعاوی کیفری، کلیه جرائم علیه اشخاص، انواع جرائم مالی، جرائم علیه امنیت، جرائم علیه خانواده و کلیه دعاوی حقوقی و کیفری

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر