مشاوره حقوقی خانواده

گرفتن مشاوره حقوقی خانواده چه کاربردی دارد؟

چطور می‌توانیم مشاوره خانواده داشته باشیم؟

  • مشاوره قبل از ازدواج
  • مشاوره دادگاه خانواده و مشاوره طلاق
  • مشاوره حقوقی خانواده رایگان و مشاوره طلاق تلفنی
  • انواع مشاوره خانواده

مشاوره حقوقی خانواده بسیار مهم است. همه ما قبل از ازدواج و پس از آن برای دریافت اطلاعات حقوقی خانواده به راهنمایی و مشاوره وکیل خانواده نیاز داریم. در ادامه این مطلب به بررسی مفهوم و دلایل اهمیت مشاوره وکیل خانواده و نحوه دریافت مشاوره حقوقی آنلاین فوری می‌پردازیم؛ همراه ما باشید.

مشاوره حقوقی خانواده قبل از ازدواج

امروزه آمار طلاق افزایش یافته است؛ یکی از راه‌ها برای جلوگیری از مشکلات احتمالی در آینده و پس از ازدواج، دریافت مشاوره خانواده است. زوجین از طریق جلسات مشاوره، پاسخ سوالات حقوقی خانواده خود را دریافت می‌کنند و با آگاهی کامل نسبت به حقوق و تعهدات خود و طرف مقابل، به طور عاقلانه و منطقی تصمیم می‌گیرند.

برای مثال یکی از مسائل مهمی که بسیاری از آقایان از آن غافل می‌شوند، مساله مهریه است. بعضی از افراد گمان می‌کنند که مهریه قابل دریافت نیست و به طور قانونی نمی‌توان آن را پیگیری کرد؛ در حالیکه در عالم واقع، زوجه می‌تواند هر زمان که اراده کرد مهریه خود را درخواست کند و اقا موظف به پرداخت آن است. زیرا مهریه حق مسلم زن است و زوج باید آن را به زوجه بپردازد.

علاوه بر این، بسیاری از خانم‌ها نسبت به حقوق و تعهدات خود آگاه نیستند و با مهریه کم وارد زندگی مشترک می‌شوند و یا با مهریه زیاد سعی می‌کنند تداوم ازدواج خود را تضمین کنند. در حالیکه مهریه نمی‌تواند ضامن زندگی موفق باشد و کم یا زیاد بودن آن تاثیری در موفقیت ازدواج ندارد. 

آن‌‌چه که واقعا مهم است، برابری حقوق زن و شوهر است و این موضوع تنها در صورتی حاصل می‌شود که خانم از همسر خود حقوق برابر را به هنگام ازدواج دریافت کند. برای مثال بهتر است که زوجه در زمان عقد صرفا به یک مهریه معقول و منطقی بسنده کند و در کنار آن حقوقی مانند: حق حضانت، حق مسکن، حق اشتغال، حق تحصیل و وکالت در طلاق را دریافت نماید. 

چنانچه سوالی در رابطه با مهریه دارید می توانید از وکیل مهریه پایه یک دادگستری در موسسه حقوقی طرح صلح میزان کمک بگیرید.

در مجموع زوجین باید پیش از ازدواج و جاری شدن خطبه عقد حتما از مشاوره خانواده استفاده کنند و با آگاهی نسبت به تعهدات و حقوق خود و عواقب تصمیمات‌شان، وارد زندگی مشترک شوند. توافقات حقوقی در ابتدای ازدواج می‌تواند به افزایش احترام و اعتماد متقابل کمک کند و رابطه دوستانه و برابری را میان زوجین ایجاد نماید.

لازم به ذکر است که زوجین می‌توانند از خدمات مشاوره حقوقی خانواده تلفنی رایگان 24 ساعته و یا مشاوره حقوقی آنلاین فوری رایگان موسسه صلح میزان استفاده کنند و به صورت تلفنی یا آنلاین سوالات حقوقی خود را از مشاوران و وکلای خانواده بپرسند.

مشاوره دادگاه خانواده و مشاوره طلاق

گاهی ممکن است بنا به هر دلیلی زوجین قادر به ادامه زندگی مشترک نباشد. در این حالت آن‌ها پیش از اقدام به جدایی بهتر است با یک وکیل خانواده مشورت کنند و برای طلاق و پیگیری آن در دادگاه خانواده مشاوره دریافت کنند. 

زوجین می‌توانند از مشاوره تلفنی طلاق و یا مشاوره طلاق آنلاین استفاده کنند و از طریق مشاوره طلاق رایگان نسبت به حقوق خود مطلع شوند و به درستی، اقدام حقوقی مقتضی را انجام دهند.

دریافت مشاوره خانواده در هنگام طلاق بسیار ضروری است؛ زیرا هر اقدام کوچکی اگر بدون اطلاعات کافی انجام شود،‌ ممکن است به تضییع حقوق شما منجر شود. 

برای مثال تعیین حضانت فرزند و یا دریافت مهریه حتما باید با کمک یک وکیل خانواده و مشاور حقوقی خانواده انجام شود؛ در غیر اینصورت ممکن است یکی از طرفین حقوق طرف دیگر را پایمال کند و خسارت‌های معنوی یا مادی جبران‌ناپذیری به وی وارد سازد.

مشاوره حقوقی خانواده رایگان و مشاوره طلاق تلفنی

گاهی ممکن است به دلیل کمبود وقت و یا فوری بودن موضوع امکان رجوع به دفتر مشاور و وکیل حقوقی وجود نداشته باشد. در اینصورت می‌توان به سراغ مشاوره حقوقی خانواده تلفنی رفت و از مشاوره تلفنی وکیل خانواده استفاده کرد. در اینصورت می‌توانید با موسسه حقوقی صلح میزان در زمینه حقوق خانواده تماس بگیرید و سوالات خود را بپرسید. علاوه بر این می‌توان برای دریافت مشاوره حقوقی خانواده رایگان، به صورت آنلاین با صلح میزان در این حوزه ارتباط برقرار کرد و سوالات حقوقی خانواده را از وکلا و مشاوران خانواده پرسید.

انواع مشاوره حقوقی خانواده

زوجین می‌توانند قبل و پس از ازدواج در خصوص مسائل مختلف حقوق خانواده، مشاوره دریافت کنند. بنابراین مشاوره خانواده ممکن است در زمینه موضوعات زیر باشد:

انواع مشاوره حقوقی

مشاوره با وکیل خانواده در موسسه حقوقی صلح میزان

شما می‌توانید برای دریافت مشاوره خانواده با ما در موسسه حقوقی صلح میزان تماس بگیرید. این موسسه با کادری مجرب، متشکل از وکلای خبره و مشاوران متخصص آماده ارائه مشاوره رایگان دادگاه خانواده،‌ مشاوره تلفنی طلاق و مشاوره حقوقی پیش از ازدواج به شما عزیزان است. 

شما می‌توانید به کمک وکیل طلاق و وکیل طلاق توافقی مشاوره رایگان دریافت کنید و از بروز مشکلات احتمالی پس از ازدواج و یا در زمان طلاق جلوگیری نمایید. 

موسسه صلح میزان در کلیه امور کیفری،‌ حقوقی و دعاوی خانوادگی،‌ خدمات حقوقی ارائه می‌کند. برای مثال می‌توان به خدمات این موسسه در امور زیر اشاره کرد:

بیشتر بخوانید: گرفتن مهریه بدون طلاق چگونه است؟

کلام آخر

ازدواج مقوله پیچیده‌ای است که علاوه بر تعهدات معنوی، حقوق و تعهدات مادی نیز برای زوجین ایجاد می‌کند. بر همین اساس بسیار مهم است که زوج و زوجه پیش از ازدواج از مشاوره خانواده استفاده کنند تا با آگاهی کامل در مورد آینده خود تصمیم بگیرند. علاوه بر این؛ پس از ازدواج نیز ممکن است برای پیگیری حقوق و الزام طرفین به اجرای تعهدات و یا برای طلاق،‌ به مشاوره حقوقی خانواده نیاز باشد. 

مشاوره حقوقی ممکن است حضوری،‌ تلفنی یا آنلاین باشد. در هر صورت بهتر برای انجام این مشاوره و دریافت خدمات حقوقی به سراغ وکلای خبره و ماهری برویم که علاوه بر دانش و تجربه کافی،‌ دلسوز و متعهد باشند و به ما در حل مشکلات حقوقی به بهترین شکل ممکن،‌ کمک کنند. همچنین لازم به ذکر است که استفاده از مشاوره حقوقی آنلاین فوری رایگان نیز، در کنار سایر روش‌های دریافت مشاوره، می‌تواند راهشگا و کمک‌کننده باشد.

 

برای دریافت خدمات حقوقی و پاسخ به سوالات حقوقی و کیفری خود با کارشناسان مجرب و وکلای خبره ما در موسسه حقوقی صلح میزان تماس بگیرید.

5/5 - (11 امتیاز)
سوالات متداول

چگونه میتوان از مشاوره حقوقی خانواده استفاده کرد؟

با مراجعه به سایت صلح میزان و تماس با مشاوران حقوقی خانواده این موسسه به راحتی میتوانید از مشاوره این مجموعه بهره ببرید و تمامی سوالات خود را در این رابطه از مشاوران خبره بپرسید.

در رابطه با چه موضوعاتی میتوان از موسسه صلح میزان مشاوره حقوقی خانواده گرفت؟

مشاوره در خصوص حقوق و تعهدات زوجین - نحوه مطالبه مهریه - نحوه تعیین اجرت‌المثل - تعیین حضانت فرزندان - مشاوره در خصوص حقوق ضمن عقد - مشاوره در زمینه وکالت در طلاق - برگزاری جلسات مشاوره حقوقی برای زوجین برای صلح و سازش - امکان استفاده از وکلای متخصص برای پیگیری پرونده خانواده در دادگاه و مشاوره حقوقی خانواده تلفنی رایگان 24 ساعته
کلیه دعاوی خانواد

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر