بهترین وکیل تهران کیست و چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین وکیل تهران

تمام کسانی که سر و کارشان به دادگاه و دادگستری می‌افتد، همیشه یک سوال را در ذهنشان مرور می‌کنند. اینکه چگونه می‌توان بهترین وکیل را با حداقل هزینه پیدا کرد؟ در این مقاله قصد داریم تا شما را با وظایف و ویژگی‌های وکلا آشنا کنیم. اگر اهل تهران هستید و یا می‌خواهید بسته به نوع پرونده، هزینه و شرایط دعوی خود، بهترین وکیل تهران و همچنین بهترین وکیل خانواده در تهران را پیدا کنید پس با ما همراه باشید…

بهترین وکیل تهران چه ویژگی‌ هایی دارد؟

یک وکیل برای اینکه بتواند توصیه‌های اثربخشی در زمینه‌های مختلف حقوقی داشته باشد و پرونده‌های مربوطه را به سرانجام برساند باید دارای ویژگی‌های معینی باشد از جمله:

آشنایی به ظرایف قانونی:

یک وکیل خوب از تمام مواد و تبصره‌های قانون مدنی، قوانین مربوطه و استثنائات آنها آگاه است. آشنایی به کلیات قانونی در بسیاری موارد کافی نیست. شاید شما هم دیده‌ باشید کسانی که با مطالعه یکی دو کتاب قانون تصور می‌کنند که از زیر و بم قانون‌گذاری ها اطلاع دارند. در صورتی که موفقیت در پرونده‌های حقوقی و کیفری مستلزم دانستن جزئیات و ظرایف قانونی است. بنابراین وکلایی که دانش بیشتری در این زمینه داشته باشند اثربخش‌تر خواهند بود. بهترین وکیل در تهران را از ما بخواهید.

تجربه عملی در پیگیری‌ پرونده‌ های حقوقی:

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که یک وکیل خوب باید داشته باشد آشنایی به روندهای اداری و پیگیری عملی پرونده‌های حقوقی و کیفری و در واقع تجربه در زمینه حل و فصل معضلاتی از این دست است. تجربه عملی در کنار دانش علمی یک وکیل خوب می‌تواند به شما کمک کند تا پرونده‌های متنوعی را در زمینه‌های گوناگون اعم از کلاهبرداری، خانواده، مهریه، ارث، معاملات و غیره را با کم‌ترین هزینه و در کوتاه‌ترین مدت به سرانجام برسانید. برای پیدا کردن بهترین وکیل تهران (بهترین وکیل کیفری و حقوقی) با ما تماس بگیرید.

قدرت‌ بیان و برقراری ارتباط:

یکی از وظایف مهمی که وکیل خوب بر عهده دارد نمایندگی و حضور در دادگاه از سوی موکلان است. بنابراین کسی مدعی است بهترین وکیل تهران است باید ضمن داشتن دانش علمی و تجربه عملی، از قدرت بیان بالایی برخوردار باشد تا بتواند مفاهیم را به درستی منتقل کرده و قاضی پرونده را برای احقای حقوق موکل خود متقاعد کند. در صورتی که یک وکیل این توانایی را نداشته باشد، نمی‌تواند دانش و تجربیات خود را در مقام عمل اجرایی کند و در نهایت به ضرر موکلین تمام خواهد شد.

صداقت و اعتبار:

شاید بتوان گفت که مهمترین ویژگی بهترین وکیل ، حسن شهرت، صداقت و اعتبار اوست. به همین دلیل نمی‌توان هر وکیل ناشناخته‌ای را به عنوان وکیل کیفری یا حقوقی انتخاب کرد. حسن شهرت و اعتبار اساسی‌ترین شرط انتخاب یک وکیل مجرب است تا بتوان به او اعتماد کرد چرا که توصیه ها و رفتار این فرد می‌تواند زندگی و آینده موکلان را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین در مرحله انتخاب یک وکیل حقوقی خوب باید نهایت دقت و حساسیت را به خرج دهید. بهترین وکیل تهران را در میان وکلای صادق و معتبر جستجو کنید.

ویژگی بهترین وکیل

بیشتر بخوانید : شرایط گرفتن مهریه بعد از طلاق چگونه است؟

آیا حق ‌الوکاله بهترین وکیل در تهران بیشتر است؟

حق‌الوکاله یک وکیل حتی اگر بهترین وکیل در تهران باشد به نوع پرونده و پیچیدگی آن بستگی دارد. بنابراین ممکن است یک وکیل کم‌تجربه همان هزینه‌ای را از موکل دریافت کند که یک بهترین وکیل تهران دریافت می‌کند. به طور کلی، بسیاری از پرونده‌های حقوقی هزینه بالایی ندارد البته در برخی موارد با توجه به پیچیدگی موضوعات ممکن است هزینه بیشتری دریافت شود. در هر صورت، هزینه وکالت و عملکرد وکیل باید با هم تناسب داشته باشد. برخی پرونده‌ها را ممکن است کارآموزان مستعد وکالت هم بتوانند پیگیری کنند و برخی دیگر نیازمند مداخله وکیل پایه یک دادگستری باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نرخ هزینه بهترین وکیل تهران در پرونده‌های مختلف می‌توانید با ما تماس بگیرید.

در چه حوزه‌ های به دنبال بهترین وکیل تهران هستید؟

می‌توان گفت که وکلا در زمینه‌های متعددی کار کرده و پرونده‌های مختلفی را در حوزه‌های حقوقی و کیفری دنبال می‌کنند. بنابراین در هر زمینه‌ای که بیشتر فعالیت کرده‌ باشند، تجربیات بیشتری نیز به دست آورده و بهتر می‌توانند موکلین خودشان را راهنمایی کنند. برخی زمینه هایی که یک وکیل خوب (بهترین وکیل در تهران و یا شهرستان‌ها) حقوقی می‌تواند دنبال کند عبارتند از: اختلاف در معاملات، مهریه، ارث، کلاهبرداری، اقامت، خانواده و غیره. در مقالاتی دیگر به بررسی نقش یک وکیل در بررسی دعاوی حوزه‌های دیگر اشاره کردیم، در ادامه به بررسی نقش یک وکیل خانواده خواهیم پرداخت.

بهترین وکیل خانواده در تهران چه وظایفی دارد؟

شاید بسیاری از مردم عبارت وکیل خانواده را با وکیل خانوادگی اشتباه بگیرند و این ذهنیت را داشته باشند که وکیل خانواده نیز همانند پزشک خانواده مسئولیت رسیدگی به دعاوی یک خانواده را برعهده دارد اما این تصور اشتباهی است. 

وکیل خانواده در تهران یا شهرستان‌ها در اصل به کسی اطلاق می‌شود که تجربه و دانش کافی در زمینه‌های مرتبط با دعاوی خانوادگی دارد. مشکلاتی از قبیل مطالبات نفقه زوجه و فرزندان، دعوی تمکین زوجه، مطالبات مربوط به اجرت‌المثل، به اجرا گذاشتن یا تقسیط مهریه، دعاوی مربوط به استرداد جهیزیه، حضانت فرزندان و مسائل مربوط به ملاقات با آنها پس از طلاق و مسائل مربوط به ازدواج و طلاق. بنابراین، وکیل خانواده کسی است که بتواند در موضوعات فوق‌الذکر به موکلین خود مشاوره دهد. وکالت نیز همانند بسیاری از حوزه‌های تخصصی دیگر، علاوه بر دانش کلاسیک، نیازمند تجربه است. یک وکیل خانواده زمانی می‌تواند به موکل خود کمک کند که پرونده‌های مشابه و متعددی را در دادگاه‌های خانواده پیگیری کرده و از جزئیات قوانین مربوطه و نحوه کاربست آنها اطلاع داشته باشد.

بهترین وکیل خانواده در تهران

بهترین وکیل خانواده در تهران چه موضوعاتی را پیگیری می‌کند؟

در ادامه موضوعاتی که بهترین وکیل در تهران (در حوزه خانواده)  مورد بررسی قرار می‌دهد را بیشتر توضیح می‌دهیم.

مهریه:

شاید بتوان گفت که یکی از متداول‌ترین دعاوی دادگاه‌های خانواده پرونده های مرتبط با مهریه است. سوالات زیادی در رابطه با مهریه وجود دارد و کسانی که دچار اختلافات خانوادگی شده باشند نیازمند مشاوره حقوقی خانواده در این زمینه هستند. 

سوالاتی از این قبیل پاسخ دهد که:

  • آیا پس از ازدواج می‌توان مهریه تعیین کرد؟
  • آیا در حین زندگی مشترک می‌تواند درخواست دریافت مهریه کرد؟
  • آیا مهریه به زنی که در خانه شوهر زندگی نمی‌کند تعلق می‌گیرد؟
  • تفاوت مهریه عندا‌المطالبه و عند‌الاستطائه در چیست؟
  •  در صورت عدم توان مالی پرداخت مهریه توسط زوج، چه اتفاقی می‌افتد؟

وکیل مهریه بهترین مرجع دریافت پاسخ دقیق و حقوقی این سوالات است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص و مشاوره با بهترین وکیل تهران در زمینه خانواده با ما تماس حاصل فرمایید.

اجرت‌ المثل:

یکی دیگر از موضوعاتی که می‌توانید از وکیل خانواده بپرسید، موضوع اجرت‌المثل است. اجرت‌المثل در نظام حقوقی ایران بر اساس تبصره ماده 336 قانون مدنی مبلغی است که زوجه می‌تواند در قبال کارهایی که به درخواست شوهر انجام داده اما وظیفه شرعی او نبوده مطالبه کند. اما تعیین مبلغ اجرت‌المثل کار ساده‌ای نیست و به عوامل متعددی بستگی خواهد داشت و معمولاً دادگاه‌های خانواده با توجه به سابقه زندگی زن و شوهر، شرایط عرفی و تشخیص خود نسبت به تعیین مبلغ اجرت‌المثل اقدام می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با بهترین وکلای خانواده در تهران یا شهرستان‌ها به صورت تلفنی یا حضوری مشورت کنید.

طلاق:

یکی دیگر از موضوعاتی که می‌تواند فرد را نیازمند وکیل خانواده کند، موضوع طلاق است. طلاق به سه صورت قابل انجام است. ساده ترین شکل آن طلاق توافقی است. در این نوع طلاق زوجین باید در مورد تمام شرایط طلاق به توافق رسیده باشند و سپس مراحل درخواست طلاق توافقی را طی کنند. نوع دوم طلاق، طلاق به درخواست زوجه (زن) است که می‌توان گفت دشوارترین نوع طلاق به شمار می‌رود چرا که حق طلاق با زوج (مرد) است و چنانچه زنی دادخواست طلاق داشته باشد حتماً به مشورت با یک وکیل خانواده خوب نیاز خواهد داشت. نوع سوم طلاق، طلاق از سوی زوج (مرد) است که در صورت پرداخت حقوق قانونی زن از جمله مهریه، می‌تواند فرآیند ساده‌‌تری نسبت به دو نوع قبلی باشد. متاسفانه در سالهای اخیر و با توجه به گسترش روند طلاق، این موضوع نیز به یکی از موضوعات متداول برای مشاوره با وکیل خانواده تبدیل شده است.

استرداد جهیزیه:

یکی دیگر از مسائلی که ممکن است پس از طلاق باعث اختلاف خانواده‌ها شود، بحث استرداد جهیزیه یا پس گرفتن جهیزیه است. وکیل خانواده خوب می‌تواند به موکلین در این زمینه کمک کند تا میزان دقیق جهیزیه قابل استرداد مشخص شود.

شروط ضمن عقد:

شروط ضمن عقد همان تعهداتی است که زن و شوهر پیش از ازدواج می‌پذیرند. معمولاً افراد پس از بروز مشکل و اختلاف به وکیل خانواده مراجعه می‌کنند. اما یکی از زمینه های بسیار مهمی که پیش از ازدواج نیازمند مشاوره با وکیل خانواده است، چگونگی طرح شروط ضمن عقد است. بهتر است زوجین تهرانی پیش از ازدواج با بهترین وکیل خانواده در تهران مشورت کنند و درباره کم و کیف شروط ضمن عقد اطلاعات بیشتری به دست آورند تا در آینده احتمالاً دچار مشکل نشوند. برای تحقق شروط ضمن عقد نیز می‌توان از توصیه‌های حقوقی این وکلا استفاده کرد.

حضانت فرزندان:

حق حضانت یعنی حق سرپرستی فرزندان یکی از چالش‌برانگیزترین دعاوی در زمینه حقوق خانواده به شمار می‌رود. معمولاً تا خانواده‌ها به بن بست نرسند در این خصوص طرح دعوی نمی‌کنند. لذا زمانی که بحث گرفتن حق حضانت مطرح است، نشان از آن دارد که اختلافات خانوادگی عمیقی رخ داده است که نیازمند حل و فصل حقوقی است. وکیل خانواده در این حوزه نیز می‌تواند کمک‌کننده و تسهیل‌گر باشد. چنانچه مایل به دریافت اطلاعات بیشتری در این زمینه و یا پیدا کردن بهترین وکیل در تهران در زمینه خانواده هستید با ما تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید : در رابطه با حضانت فرزند بدون طلاق بیشتر بدانید

نفقه:

نفقه عبارتست از هزینه ای که باید توسط مرد به زن پرداخت گردد. طبق ماده 1107 قانون مدنی ایران:

 نفقه عبارت است از تمام نیازهای متعارف و در شأن زن نظیر خوراک، پوشاک، مسکن، اثاثیه منزل و هزینه درمان و بهداشت و حتی خادم (در صورتی که متناسب با شأن وی باشد). 

البته در پرداخت نفقه شرط تمکین ضروری است یعنی در صورتی که زن از مرد تمکین نکند و بدون مجوز شرعی یا منع قانونی از انجام وظایف زوجیت استنکاف ورزد، مرد می‌تواند نفقه وی را پرداخت ننماید. اثبات عدم تمکین بر عهده زوج است. حتی در صورت طلاق رجعی باشد، مرد موظف است که نفقه زن را طی دوره عده نیز پرداخت کند. نفقه از جمله موضوعات بحث‌انگیزی است که ممکن است خانواده‌هایی که در حال زندگی باهم هستند و قصد جدایی ندارند را نیز به دادگاه بکشاند. بهترین وکیل خانواده در تهران می‌تواند اطلاعات لازم را برای پیگیری چنین پرونده‌هایی در اختیار موکلان قرار دهد و در صورت نیاز پرونده‌ آنها را نیز پیگیری نماید

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. ما بهترین وکیل تهران را در زمینه‌های مختلف از جمله خانواده به شما معرفی خواهیم کرد.

سوالات متداول

وکیل خوب در تهران را چگونه پیدا کنیم؟

موسسه صلح میزان با داشتن وکلای پایه یک دادگستری با پرونده های موفق در امور حقوقی، کیفری، خانواده، املاک، امور ثبتی، دعاوی دیوان عدالت، دعاوی بانکی، مالیاتی، مهاجرتی و کلاهبرداری تا احقاق حق در کنار شماست.

هزینه بهترین وکیل خانواده در تهران چقدر است؟

هزینه ها و حق الوکاله وکیل با توجه به میزان دشواری پرونده و توافق فی مابین بین موکل و وکیل مشخص میگردد. برای اطلاع از جزئیات بیشتر و هزینه های دقیق پرونده شما با وکلای پایه یک موسسه صلح میزان تماس بگیرید.

5/5 - (12 امتیاز)
در facebook به اشتراک بگذارید
فیس بوک
در twitter به اشتراک بگذارید
توییتر
در linkedin به اشتراک بگذارید
لینکدین
در whatsapp به اشتراک بگذارید
واتس آپ

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر

به اشتراک گذاشتن
در facebook به اشتراک بگذارید
فیس بوک
در twitter به اشتراک بگذارید
توییتر
در linkedin به اشتراک بگذارید
لینکدین
در whatsapp به اشتراک بگذارید
واتس آپ
مقاله های اخیر